WAKACJE

W ramach 3-letniego projektu, w latach 2016-2018 na wakacje wyjechało każdego roku ponad 300 podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych. Wybierano różne kierunki i formy wypoczynku od kolonii tematycznych (nauka jazdy konnej, obóz żeglarski i pływacki, wyjazd dla miłośników gier planszowych) po typowo rekreacyjne formy wypoczynku: nad polskim morzem, w górach czy w malowniczym Caldonazzo we Włoszech, gdzie spotkały się dzieci z Wiosek z całego świata. Niektóre dzieci wyjeżdżały również na turnusy terapeutyczno-rehabilitacyjne, które były formą aktywnej rehabilitacji połączonej z elementami wypoczynku.

Wakacyjne wyjazdy były dla ich uczestników upragnionym czasem beztroski w gronie rówieśników. Okazały się także znakomitą szansą do doskonalenia swoich umiejętności i rozwijania zainteresowań przez dzieci ze Stowarzyszenia... a wszystko to z uśmiechem na ustach i mocą pozytywnej energii, co nas cieszy najbardziej!

3 lata – od 2016 do 2018 roku.

Każdego roku ponad 300 podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce: dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych w Karlinie, Biłgoraju, Kraśniku i Siedlcach oraz młodzież ze wspólnot młodzieżowych w Siedlcach, Kraśniku, Lublinie oraz z domów czasowego pobytu w Ustroniu i Biłgoraju.

Lokalizacja

Tatry, Bieszczady, Mazury, Świnoujście, Darłowo, Biały Dunajec, Janów Lubelski oraz inne lokalizacje w Polsce; Caldonazzo we Włoszech, Bułgaria.

2018 rok 374 000 PLN

2017 rok 410 300 PLN

2016 rok 342 100 PLN

Łącznie w latach 2016-2018 – 1 126 400 PLN

Fragmenty z Raportu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

"Podczas wakacji w siodle w Jarosławcu dzieci miały możliwość uczęszczać na profesjonalną naukę jazdy konnej. Była to wspaniała zabawa dla dużych i małych miłośników koni. Zajęcia odbywały się na parkurach, padokach i krytej ujeżdżalni. Prócz tego dzieci uczyły się jak prawidłowo obchodzić się z koniem i jak o niego dbać. Była to dobra okazja do nauki współpracy w grupie. Obóz konny to także dobry sposób na naukę odpowiedzialności i samodyscypliny."

"Kilkoro nastolatków zdecydowało się wyjechać, podobnie jak w poprzednim roku, na obóz do Świnoujścia. Chcieli spotkać się z poznanymi rok wcześniej przyjaciółmi. Wyjazd był bardzo udany. Uczestnicy z dużym entuzjazmem opowiadali o atrakcjach w Świnoujściu i wycieczce do Heide Parku – największego parku rozrywki w Północnych Niemczech."

"Na obóz sportowy wyjechał Paweł, który na co dzień gra w miejscowym Klubie Piłki Nożnej Stal Kraśnik i regularnie bierze udział w treningach. Do Kórnika koło Poznania pojechał, aby pod okiem trenerów Realu Madryt doskonalić swoje umiejętności gry w piłkę nożną. To był wspaniały czas dla chłopca, bo miał możliwość rozwijania swojej pasji i poszerzania umiejętności pod okiem najlepszych trenerów."

Piszą o nas

Przeczytaj relację i podsumowanie programu przez SOS Wioski Dziecięce tutaj.