WSPARCIE STUDENTÓW

Projekt jest skierowany do podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – młodzieży, która rozpoczyna studia lub już studiuje na wyższych uczelniach. Finansowe wsparcie dla studentów w wysokości 1 200 zł miesięcznie wypłacane jest w trakcie roku akademickiego. Regularna pomoc finansowa pozwala młodzieży studiować w trybie dziennym i w pełni skoncentrować się na nauce oraz rozwoju własnych zainteresowań. Przyznane środki mogą być przeznaczone na wydatki związane z nauką i utrzymaniem się w miejscu odbywania studiów.

W obecnym roku akademickim 2018/2019 w programie stypendialnym uczestniczy 11 studentów – 8 z nich korzysta ze wsparcia już trzeci rok, 2 osoby otrzymują stypendia od dwóch lat, a jedna od tego roku. W ciągu trzech lat trwania projektu tytuł licencjata uzyskało jak dotąd 4 osoby, a tytuł magistra 5 osób.

Motywacja młodzieży z SOS Wiosek do kontynuowania nauki na studiach wyższych.

3 lata – od roku akademickiego 2016/2017 do roku 2018/2019

Rok akademicki 2018 / 2019 – 11 studentów z SOS Wiosek Dziecięcych

Rok akademicki 2017 / 2018 – 12 studentów z SOS Wiosek Dziecięcych

Rok akademicki 2016 / 2017 – 14 studentów z SOS Wiosek Dziecięcych

Rok akademicki 2018 / 2019 – 110 400 PLN

Rok akademicki 2017 / 2018 – 122 400 PLN

Rok akademicki 2016 / 2017 – 158 400 PLN

Łącznie w latach 2016-2019 – 391 200 PLN

Wypowiedzi uczestników

„Dzięki środkom z Fundacji Benefit Systems mogłam ukończyć studia artystyczne. Dziś łączę pracę z pasją, pomagając dzieciom rozwijać swoje zainteresowania.” – Zosia

„Pomoc z Fundacji Benefit Systems pomogła mi opłacić wynajem mieszkania i zakupić materiały na studia. Dzięki temu ukończyłam licencjat i dostałam się na magisterkę. Jestem wdzięczna, że dostałam taką szansę i wsparcie.”   Magdalena

„Zaliczyłam ostatni rok, jeszcze tylko obrona pracy. Dzięki środkom z Fundacji Benefit Systems mogłam rozwinąć skrzydła i zdobyć lepszy start w życiu. Moi bliscy mówią mi teraz, że jestem taka pewna siebie, a przecież nie zawsze tak było...” – Paulina

Piszą o nas

Przeczytaj relację i podsumowanie programu przez SOS Wioski Dziecięce tutaj.